سامبره مو

سامبره و آمبره چیست؟ + جدیدترین مدل های رنگ مو سامبره

فهرست مطالب

هنر رنگ کردن مو در سال‌های اخیر تکامل پیدا کرده است، روش‌های رنگ موی بسیار متفاوت و زیبا در حال حاضر در دسترس هستند که می‌توانند تغییرات چشمگیری در ظاهر شما ایجاد کنند. هایلایت، آمبره، بالیاژ و موی سامبره تنها برخی از مدل های رنگ موی جدید و خاص هستند که شاید نام آنها را شنیده باشید. اما آیا می دانید تفاوت بین موهای آمبره و سامبره چیست؟ در این مطلب شما را با روش سامبره آشنا می کنیم و تعدادی از جدیدترین و زیباترین مدل های این مدل رنگ مو را به شما نشان می دهیم. پس با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

سامبره مو چیست؟

سامبرا (sombre) نوعی رنگ آمیزی مو است که از تغییر رنگ تدریجی از بالای مو تا انتها استفاده می کند. این با اومبر مو فرق دارد که از رنگی استفاده می کند که حدود 3 یا 4 درجه از پایه مو روشن تر است و تفاوت رنگ زمینه و رنگ روشن بسیار محسوس است.

از این روش برای انتخاب رنگ مویی استفاده می شود که فقط کمی روشن تر از رنگ زمینه مو باشد تا زیاد به چشم نیاید. رنگ در نزدیکی ریشه، وسط ساقه مو و در انتهای ساقه مو اعمال می شود و روشن ترین سایه به انتهای آن اعمال می شود.

انجام این تکنیک در ابتدا ممکن است کمی بیشتر طول بکشد، اما از آنجایی که فقط موها را روی سطح رنگ می کند و نه ریشه را، دیگر نیازی به اصلاح یا رنگ کردن مجدد آن برای مدت طولانی نخواهید داشت. این به این معنی است که شما مجبور نخواهید بود که مرتباً به آرایشگاه بروید.

سامبره مو چیست؟
سامبره مو چیست؟

سامبره مو برای چه کسانی مناسب است؟

این روش تغییر رنگ ملایم و تدریجی است و برای کسانی که موهای بلندتری دارند ایده آل است. اثر تدریجی در موهای بلندتر مشخص تر است، در حالی که موهای کوتاه فرصت تغییر تدریجی رنگ را نمی دهد.

آمبره مو چیست؟

آمبره یا Ombre یک تکنیک رنگ آمیزی مو است که در آن ریشه ها تیره شده و نوک آن روشن می شود و به تدریج جلوه ای از روشن به تیره ایجاد می کند.

در موهای آمبره، قسمت بالای مو تیره و پایین مو روشن تر است و ظاهری دو رنگ به مو می دهد. برای روشن شدن قسمت پایینی مو لازم است آن را دکلره کرده یا از ماده سفید کننده استفاده کنید سپس رنگ موی مورد نظر خود را بزنید.

اگرچه رنگ موی آمبره معمولاً در بالا تیره و در قسمت پایین روشن است، اما نوعی رنگ نیز وجود دارد که به عنوان آمبره معکوس شناخته می شود که در آن بخش های روشن و تیره برعکس می شوند. بنابراین، به درستی می توان گفت که دو نوع رنگ موی امبر وجود دارد.

  1. آمبره معمولی: رنگ تیره در بالای مو و رنگ روشن در پایین مو
  2. آمبره معکوس: رنگ روشن‌ در بالای مو و رنگ تیره در پایین مو
تفاوت آمبره و آمبره معکوس مو
تفاوت آمبره و آمبره معکوس مو

فرق آمبره و سامبره در چیست؟

رنگ موی سامبره (Sombra) تکنیک مدرن تری نسبت به آمبره (ombre) است. سامبر در واقع ترکیبی از آمبره و بالیاژ (balayage) است. در روش آمبره رنگ تیره از ریشه مو شروع می شود و با نزدیک شدن به ساقه، رنگ مو روشن تر می شود. در سامبر تغییر درخشندگی از ریشه تا نوک مو ملایم تر است و می توان چندین رنگ را از تیره تا روشن دید که باعث جذابیت و زیبایی موهای سامبرو می شود.

فرق آمبره و سامبره
فرق آمبره و سامبره

تفاوت سامبره و بالیاژ چیست؟

تکنیک بالیاژ مو شامل رنگ کردن قسمت هایی از ساقه مو با رنگ روشن مانند هایلایت است. سپس رنگ به تدریج به سمت انتهای ساقه مو حرکت می کند و کل مو را روشن تر می کند. در روش سامبره، تمام موهای ساقه مو رنگ می شوند و به تدریج موها به سمت نوک آن تیره می شوند.

تفاوت آمبره مو و بالیاژ چیست؟

بالیاژ یک تکنیک رنگ آمیزی مو است که در آن ساقه مو روشن می شود. این کار را می‌توان با روشن‌تر کردن و تیره‌تر کردن برخی از قسمت‌های مو انجام داد که با رنگ‌های روشن و تیره ظاهری یکپارچه ایجاد می‌کند. در آمبره از دو رنگ موی مختلف استفاده می شود و بعد از آمبره موها دو رنگ متفاوت خواهند داشت به طوری که قسمت بالای مو تیره و قسمت پایین مو روشن می شود. مزیت رنگ مو بالیاژ نسبت به روش های دیگر مانند آمبره و سامبر این است که با رشد مو و بیرون آمدن ریشه، تغییری در ظاهر شما ایجاد نمی شود و نیازی به ریشه زدن نیست. این باعث می شود بالیاژ به گزینه ای برای رنگ آمیزی موی کم هزینه تبدیل شود.

تفاوت آمبره مو و بالیاژ
تفاوت آمبره مو و بالیاژ

روش انجام سامبره مو

۱. از رنگ روشن شروع کنید

برای اینکه رنگ موی ملایمی داشته باشید باید رنگ موی روشنی را انتخاب کنید که ۲ درجه از رنگ موی زمینه روشن تر باشد. اگر رنگی که انتخاب کرده اید نیازی به هایلایت ندارد، می توانید فقط از رنگ مو استفاده کنید. اما اگر رنگ مورد نظر شما بسیار روشن است و نیاز به شفاف سازی دارد، بهتر است ابتدا قسمتی که قرار است روشن شود را مشخص کرده و به پایه مورد نظر برسانید.

۲. ریشه مو را رنگ کنید

اگر نمی خواهد ریشه موهای خود را رنگ کند، می تواند از این مرحله صرف نظر کند. برخی از افراد به دلیل داشتن موهای سفید می خواهند ریشه موهای خود را رنگ کنند. برای این افراد اولین قدم رنگ کردن ریشه مو است.

روش انجام سامبره مو

۳. رنگ میانی ساقه مو را اعمال کنید

برای ایجاد شیب ملایم رنگ از ریشه تا نوک، باید در این مرحله رنگ را به قسمت میانی ساقه مو بزنید. رنگی را انتخاب کنید که کمی روشن تر از رنگ ریشه و تیره تر از رنگ مورد نظر برای انتهای ساقه مو باشد. از نزدیک ریشه شروع کنید و به سمت پایین حرکت کنید، اما مراقب باشید در این مرحله انتهای موها را رنگ نکنید.

۴. رنگ روشن تر را به انتهای ساقه مو بزنید

در نهایت روشن ترین سایه را به انتهای موها بزنید. سایه مو در این قسمت باید کمی روشن تر از رنگ میانی و دو درجه روشن تر از ریشه مو باشد.

جدیدترین مدل های رنگ موی سامبره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *